Новини

Всі новини
2018-07-25

Бути чи не бути дорозі на Рівненщині?

Це питання вже не перший рік цікавить жителів населених пунктів, розташованих вздовж дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка. Адже наразі шлях у цьому напрямку швидше нагадує напрямок руху, а не повноцінну дорогу.

У переліках доріг, які потребують ремонту в Здолбунівському районі, дорога км 4+300 – км 8+400 першочергова, і щорічно Здолбунівська районна рада подає пакет документів для отримання коштів на ремонт цієї ділянки. Однак, дороги як не було, так і немає.

15 серпня минулого року навіть завершили тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка. Проте роботи так і не почалися. На депутатський запит від народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової до Міністерства інфраструктури України про стан проведення ремонту на цій дорозі була отримана відповідь, що, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління дорогами загального користування», здійснюватиметься передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління обласних державних адміністрацій.

Отже, вже з 1 січня цього року дороги передали до сфери управління облдержадміністрацій – відповідно, вони і отримують фінансування із Державного фонду для утримання і ремонту автомобільних доріг.

Цього року, за інформацією Рівненської облдержадміністрації, область отримала з Держфонду 281 мільйон гривень – з них понад 177 мільйонів гривень спрямують на будівництво та реконструкцію автошляхів місцевого значення, 54 мільйони – на ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області та 50 мільйонів піде на експлуатацію та утримання дорожнього полотна.

Здолбунівська районна рада знову подала документи для виділення коштів на ремонт автошляху Здолбунів-Глинськ-Стеблівка, і у підсумку, при розподілі коштів було заплановано виділити 10,3 млн грн.

«Це рішення повинно пройти узгодження з «Укравтодором» і, наскільки мені відомо, успішно пройшло цю процедуру, – розповідає депутат Здолбунівської районної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Щебет. – Щоправда, не знайшов жодної інформації, навіть через народних депутатів «Об’єднання «Самопоміч», стосовно його схвалення Комітетом бюджету і фінансів ВРУ. Тому питання, чи є «живі гроші», коли будуть проводити тендер, а тим паче хто його виграє, залишається відкритим».

Щоб ці всі процеси не затягувались, Ігор Щебет ініціював звернення щодо врегулювання ситуації та пришвидшення проведення ремонту автошляху Здолбунів – Глинськ – Стеблівка. Мешканці прилеглих до цієї дороги сіл підтримали Щебета та зібрали близько 500 підписів.

«Це питання фактично об’єднало громаду і показало, наскільки ремонт дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка є актуальним, – зауважив Ігор Щебет.  – Тільки від нас має іти ініціатива, адже ми живемо у цій місцевості, ми бачимо щоденні проблеми і повинні боротись за їх вирішення усіма доступними способами».

Через жахливий стан дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка вартість квитків у маршрутних таксі дуже висока. Якщо ж її зменшити, то маршрут стане збитковим і перевізник взагалі відмовиться його обслуговувати, а отже, людям взагалі не буде чим доїхати до найближчих селищ та міст. А ті, хто їздить власним авто, витрачають шалені кошти на ремонт і намагаються шукати об’їзні шляхи, витрачаючи свій час.

Днями орендарі сільгоспугідь поблизу Глинська власними силами позасипали частину ям, аби сільськогосподарська техніка не страждала від стану дороги. Проте, саму проблему це не вирішує. Дістатися із Стеблівки до Здолбунова дуже важко, особливо в дощову погоду.

Тож будемо боротися разом, сподіватися, що нас почують та все-таки виділять кошти на ремонт дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка та відремонтують автошлях. В єдності – сила!