Новини

Всі новини
2018-11-02

Чи правильна у вас пенсія?

Фахівці по всій Україні допомагають переконатися, чи пенсію нарахували оптимально. А якщо є можливість її збільшити, взявши інші періоди заробітку, то обов’язково розкажуть, як це можна зробити. Основна ідея проекту – встановити, чи проведено розрахунок пенсії з врахуванням всього трудового внеску пенсіонера впродовж його трудової діяльності, який базується на трьох параметрах – стаж роботи, заробітна плата та умови праці.

Консультують із питань перевірки пенсії і в місті Рівному. Для цього необхідно звернутись до офісу «Об’єднання «Самопоміч» за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 4а/6а, офіс 208, з понеділка по середу з 10 год до 13 год. Попередню консультацію ви можете отримати за телефоном: 460-440.

Для перевірки правильності нарахування вашої пенсії вам потрібно зробити такі кроки:

  1. Отримати виписку із розпорядження Пенсійного фонду про призначення (перерахунок) пенсії (Ф-10). Спеціалісти «Самопомочі» можуть допомогти вам у складанні заяви про отримання відповідної виписки.
  2. Принести її до офісу «Самопомочі».

«Найкраще мати всі довідки про заробітну плату, які ви подавали у ПФУ для призначення пенсії та разом із випискою принести до нас, – каже консультант у Рівному. – Наявність такої довідки пришвидшує перевірку вашої пенсії. Зазвичай процедура визначення оптимального періоду триває від одного тижня до місяця. Але такий час є виправданим, адже звернень від рівнян надходить багато».

Наразі більше 300 справ знаходиться в опрацюванні рівненського офісу. Маємо приємні результати для наших відвідувачів. При перевірці розрахунку пенсії пані Тамарі та її чоловікові вдалося знайти кращі періоди заробітної плати впродовж їхньої трудової діяльності. Розрахунок за новими періодами дав змогу підвищити пенсії цій сім’ї близько на 600 грн, що не так мало у теперішній час.

Трапляються випадки, коли оптимізація не така велика, 60-100 грн додається до пенсії, а то й взагалі все гаразд у розрахунку.

Варто пам’ятати, що пенсійний фонд робить розрахунок виключно на підставі поданих вами даних при призначенні (перерахунку) пенсії, використовуючи при цьому стандартну програму. Тож ви самі повинні подбати про розмір ваших доходів на пенсії і при призначенні (перерахунку) пенсії подати усі можливі довідки про доходи за період трудового стажу.

«Можливість збільшення є, адже пенсія залежить не лише від розміру зарплати, а й умов праці, стажу, правильно визначених періодів заробітку», – запевняє пан Віктор, розробник проекту.

Тож не варто зволікати тим, хто планує йти на пенсію. Вже зараз готуйте необхідні документи. На розмір вашої пенсії, насамперед, впливають стаж і розмір заробітної плати. Тому для її розрахунку обов’язково зберіть такі документи:

  • трудову книжку або документи, які підтверджують страховий стаж;
  • довідку про заробітну плату за будь-які 60 місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року (за бажанням та за умови, якщо ви підтвердите довідку про заробітну плату первинними документами) і за весь період страхового стажу з 1 липня 2000 року (за даними відділу персоніфікованого обліку).

 А вас, шановні пенсіонери, чекаємо з понеділка по середу з 10 до 13 год. за адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 4а/6, офіс 208.