Новини

Всі новини
2018-11-09

Форум “Медіа без упереджень: слова мають значення” відбувся у Рівному!

Я вже понад 10 років беру активну участь у громадсько-політичному житті і постійно стикаюся з гендерними упередженнями в медіа. Особливо на місцевому рівні, а якщо ти ще й молода жінка та ще й білявка, то ані професійні навички, ані успішний досвід, ані захищена дисертація – не мають значення, – саме такими словами розпочала свій виступ Анна Романова, народна депутатка від «Об’єднання Самопоміч», яка завітала до Рівного в якості експертки на семінар для регіональних ЗМІ «Медіа без упереджень: слова мають значення».

Чи не кожного дня ми зустрічаємо публікації у ЗМІ з заголовками на кшталт «Жінка (блондинка/брюнетка – не важливо) протаранила машини на парковці»? Погодьтесь часто і, зазвичай, у розділі курйози. Та чомусь коли таке стається з чоловіками назви матеріалів набагато стриманіші. Так само і в рекламі… Білборди майоріють тілами напіоголених дівчат (хлопців) і не незрозуміло, який саме товар пропонує фірма – свою продукцію чи дівчину (хлопця) на фото. У більшості випадків це «пояснюється» замовниками і маркетологами, як вимогу ринку та «це красиво».

– Стосовно таких бордів ми подавали скарги до Держпродспоживслужби, – розповіла Анна Романова. – І що ви думаєте? 2 тисячі гривень – такий штраф наклали на замовника реклами. Тому важливо значно підвищити відповідальність за дискримінацію в рекламі .

За словами депутатки, вона стикається з дискримінацією не лише в публікаціях ЗМІ та рекламі, але й у парламенті. Адже кількість депутаток у парламенті лише 12%. Не винятком є і обласні та місцеві ради, де кількість жінок-депутатів складає  15 та 18 відсотків відповідно.

Підвищення рівня відповідальності, правове визначення понять «сексизм» і «дискримінація» в законах, якісна робота з громадськістю на думку Анни Романової допоможуть комплексно змінити проблему гендерної дискримінації в Україні.