Новини

Всі новини
2018-11-02

МЕДИЦИНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Уже другий місяць у Рівненській області триває проект «Медицина для людей». За цей час мобільний пункт обстежень Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання захисту медичних працівників» та «Об’єднання «Самопоміч» побував не лише у різних куточках Рівного, а й протягом кількох днів приймав відвідувачів у Вараші та Дубно.

 

Жителі області мали змогу перевірити стан свого здоров’я – безкоштовно виміряти тиск та рівень цукру у крові. Окрім того, представники «Об’єднання «Самопоміч» розповідали про найбільш актуальні питання медичної реформи, що триває в Україні, та проінформували українців про небезпечність такої хвороби, як цукровий діабет.

Головним закликом стало попередження захворювань, зокрема, цукрового діабету. Адже перевірити рівень цукру можна і в домашніх умовах, це не потребує спеціальних навиків чи кваліфікації, головне – бажання…

«Аналіз на цукор зручніше проводити експрес-методом за допомогою глюкометра. Результати при такому способі перевірки вважаються попередніми. Нормальний цукор у крові – 3,3-6 ммоль/л, якщо забір крові здійснюється натще з пальця. При відхиленні від норми кров потрібно обов’язково здати в лабораторії, про що ми неодноразово наголошуємо», – розповідає Галина, медсестра.

Більшість людей з діабетом не знають про свою хворобу. І це надзвичайно страшно. Адже при другому типі цукрового діабету часто характерні симптоми відсутні. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує кожні три роки здавати аналіз на цукор. Особливо особам після сорока років. Щорічно ж рекомендується здавати аналіз тим, хто входить в групу ризику, а це люди з зайвою вагою та ті, чиї близькі родичі хворіють на діабет. Такий самоконтроль дозволяє виявити захворювання на початковій стадії і попередити ускладнення.

«Об’єднання «Самопоміч» спільно з ГО «Всеукраїнське об’єднання захисту медичних працівників» започаткували цей проект, аби допомогти людям у попередженні проблем зі здоров’ям, – зазначає Тетяна Рогозіна, менеджер проекту у Рівненській області. – За нашими результатами, кожен четвертий обстежений мав певні відхилення у рівні цукру, і це лякає… Люди часто не розуміють, наскільки небезпечний діабет, адже організм починає неправильно працювати, що може призвести до серйозних ускладнень. За десять-п’ятнадцять років цукровий діабет може суттєво зруйнувати весь організм, навіть при дотриманні всіх вимог щодо лікування і дієтичного харчування. Найчастіше при цьому захворюванні змінюється склад крові, що і призводить до хронічного ураження всіх життєво важливих органів. Лікування цукрового діабету – дуже дороге для пересічного українця, тож варто контролювати свій стан здоров’я. Це і є мета нашої акції – навчити людей стежити за собою і своїм станом здоров’я, адже краще один раз витрати кошти на попередження хвороби, ніж потім все життя «працювати на ліки» та фармацевтичні компанії».

Тож дбайте про власне здоров’я та не лінуйтеся відвідувати лікарів для обстеження, адже здорова людина – здорова країна!