Новини

Всі новини
2018-06-25

Могила воїна більше не безіменна

Історія встановлення пам’ятника на могилі полковника армії УНР Бориса Магаровського тривала близько двох років і залучила до цього історичного проекту величезну кількість депутатів та волонтерів.

Все почалося зі звернення представника фонду «Героїка» Павла Подобєда до депутата Здолбунівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Юрія Шадого з проханням ідентифікувати місце поховання згідно плану поховань на кладовищі по вулиці Віли у Здолбунові.

Це місце було відоме нам раніше, але люди які його впорядковували і доглядали до початку 90-тих знали що там офіцер УНР, проте не знали, хто саме, – розповідає Юрій Шадий. – Фонд звернувся до нас з проханням долучитися до фінансування пам’ятника, щоб можна було його виготовити у стилі «петлюрівського хреста» згідно меморіальних стандартів для вояків армії УНР.

У листопаді минулого року ще один депутат «Самопомочі» в Здолбунівській міській раді Андрій Кардаш зробив бюджетний запит до міської ради з проханням підтримати фінансування пам’ятника. На сесії у лютому  цього року депутати усіх фракцій, міський голова та секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капитула підтримали рішення про виділення коштів на підтримку проекту.

Однак не все так просто – з’явилися труднощі з коштами, адже для їх виділення треба мати підстави від офіційної установи, що вони виділяються справді на пам’ятник історичному діячеві.

З цією проблемою нам допомогла Народний депутат від фракції «Самопоміч» Тетяна Острікова, яка зробила відповідний запит до Інституту національної пам`яті і ми оперативно отримали підтвердження про коректність виділення коштів міською радою, – зазначає Юрій.

І ось, нарешті, у червні, силами підрядників та волонтерів,  полеглий воїн армії УНР Борис Магаровський отримав заслужений пам’ятний знак. Сподіватимемося, що і решта полеглих українських воїнів не залишаться лежати у невідомих та безіменних могилах.
P.S Про освячення обіцяють повідомити пізніше після узгодження з міськрадою та «Героїкою».WP_20180604_14_22_36_Pro