Новини

Всі новини
2017-11-09

Морози чимраз ближче, а за тепло платити дедалі важче: як багатодітним сім’ям може допомогти держава

Питання оплати комунальних послуг та газопостачання є актуальним для більшості громадян. Особливо це стосується багатодітних сімей. На які пільги від держави вони можуть очікувати та що можуть мати «за законом» – на ці запитання відповідає юрист юридичної приймальні Рівненської організації «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Приймак.

Відповідно до законодавства, багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.

Щодо оплати комунальних послуг багатодітними сім’ями, то тут є два варіанти отримати допомогу від держави:

1.Субсидія

2.Пільга – 50% знижка на оплату комунальних послуг. При цьому варто не забувати, що пільга надається на встановлену житлову площу, а саме 21 кв.м опалювальної площі на кожного члена сім’ї, який проживає у житлі, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Варто пам’ятати, що багатодітні сім’ї, як і інші категорії населення, не можуть отримувати одночасно і субсидію, і пільгу на оплату житлово-комунальних послуг. У такому випадку рекомендуємо зважати на доходи сім’ї, адже чим вони вищі, тим менший розмір субсидії отримає сім’я. Також є спеціальні електронні калькулятори, які допоможуть багатодітним батькам вирахувати орієнтовний розмір субсидії та порівняти із розміром оплати за умови вибору 50% пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

І субсидію, і пільгу на оплату житлово-комунальних послуг ви можете оформити в управліннях соціального захисту населення – так званих «собезах», подавши необхідні документи.

Окрім зазначеної вище пільги на оплату послуг за ЖКГ, багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1.50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю) (вказана пільга застосовується у кожному випадку індивідуально відповідно до одержуваного доходу та незалежно від виду житла та форми власності на нього);

2.50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (вказана пільга застосовується у кожному випадку індивідуально відповідно до одержуваного доходу та незалежно від виду житла та форми власності на нього);

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1.Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів (вказана пільга застосовується у кожному випадку індивідуально відповідно до одержуваного доходу).

2.Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування.

3.Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

4.Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських та міських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка. А в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

5.Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Держава гарантує соціальний захист дітей з багатодітними сім’ями, однак не завжди ті, хто мають право, можуть його реалізувати належним чином. Отримати консультацію та напрямок дій для реалізації вашого права ви зможете у наших юридичних приймальнях. Надання правової інформації та консультації відбувається як безпосередньо на прийомі у юриста, так і телефоном за номером 0362-460-440. Фахівець юридичної приймальні проводить правовий аналіз справи та підготовку витягу із законодавства (інформаційна довідка); допомагає в складенні заяв, скарг, листів, претензій та інших документів правового характеру, окрім позовних заяв; надає допомогу в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Щоб отримати юридичну допомогу у Рівному, звертайтеся за телефоном гарячої лінії «Об’єднання «Самопоміч»: (0362) 460-440 або за адресами:

м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи 4а/6а, офіс 202 (БЦ «Ранг»)

м. Костопіль, вул. Нова 1-Д, (2-й поверх)

м. Сарни, вул. Бєлгородська, 27 (2-й поверх)