Новини

Всі новини
2018-12-07

На Рівненщині об’єдналися 34 громади

Кожен українець має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Не важливо, проживає він у селі чи місті. Забезпечити їх – обов’язок влади, насамперед місцевої: сільських, селищних, міських рад і їх виконкомів, на які покладена відповідальність за добробут  громадян. Проте, часто-густо останні не володіють широкими повноваженнями і достатніми коштами, щоб вирішити всі локальні проблеми. Адже віжки управління і більшість фінансових надходжень зосереджені в центрі, тобто Києві. Та й самі люди позбавлені реальних дієвих механізмів, аби вплинути на них.

 

Змусити чиновників працювати ефективніше

 

Єдиний вихід щось змінити – передати повноваження та фінанси від

державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування. Для цього в Україні з 2014 року відбувається реформа децентралізації. Зокрема і на Рівненщині, де нині успішно створено 34 об’єднаних територіальних громади. У 28 із цих громад наразі вже відбулися перші вибори. Ще три очікують їх проведення 23 грудня 2018 року (Корнинська, Дядьковицька та Старосільська сільські ОТГ).

Зазначимо також, що одна ОТГ – Вараська міська об’єднана територіальна громада, створена шляхом приєднання села Заболоття без проведення виборів. Дві новостворені громади – Степанська селищна та Бугаївська сільська очікують на призначення перших місцевих виборів у 2019 року.

Таким чином, процес добровільного об’єднання територіальних громад поступово охоплює все більше громад регіону.

Згідно з перспективним планом, на Рівненщині передбачається створення 66 ОТГ. На сьогодні вже є об’єднані територіальні громади, що створені поза перспективним планом.