2017-05-30

Нове життя дворового футболу

Справжнє свято для юних любителів футболу влаштувала Рівненська громадська організація «Об’єднання «Самопоміч».  Дитячі дворові команди мікрорайону «Північний» змагалися за

першість у футбольному турнірі «І кубок «Північного».

Взяти участь у змаганнях зголосилися  шість  команд, що складалися з дітей віком від 10 до 14 років. За словами юних футболістів, їм нечасто доводиться брати участь у таких турнірах, тому залюбки прийшли позмагатися між собою.

Команди були розподілені методом жеребкування на дві групи по три команди в групі відповідно. В кожній з них було проведено три гри, які визначили перше та друге місце в групі. Команди, які посіли друге місце в групах змагалися між собою за третє місце у турнірі. А команди, які посіли перші місця в групах змагалися за головний приз турніру.

Футбольний турнір «І кубок «Північного»»  за напруженням та емоційністю не поступався дорослому футболу. Прийти подивитися на змагання та підтримати майбутніх футбольних зірок прийшли чи не всі мешканці мікрорайону.

У жвавому протистоянні переможцем змагань стала команда «Алмаз», друге місце посіла «Ракета» , а бронзу отримали гравці команди «Переможці» .

Учасники  турніру отримали не тільки медалі, грамоти та кубки, а й футбольні м’ячі з підписами відомих футболістів. Відтак, команді, яка зайняла 1-ше та 2-ге місце, подарували футбольні м’ячі з підписами гравців «Динамо Київ»  та гравців рівненського народного клубу «Верес» відповідно.

Відзначили організатори і гравців футбольного турніру. Відтак, кращим захисником став  Віталій Панкратій з команди «Переможці». Який зізнався, що у футбол грає вже більше 6 років і навіть, разом з командою, ставав переможцем чемпіонату та кубку України.  Кращим воротарем став Марк Соловйов з команди «Мельника».  А кращим нападником став Ілля Іванов з команди «Ракета».

Як розповідають активісти ГО «Об`єднання «Самопоміч»  захід огранізовувався для того, аби привернути увагу рівненських чиновників до нагальної потреби побудови штучного футбольного поля у мікрорайоні Північний. Адже тут діти грають  на непристосованому полі:  воно покрите гравієм, тому збивають ноги та руки, а іноді отримують і серйозніші травми.

«Все розпочалося з того, що до наших активістів зверталися мешканці мікрорайону, та й ми особисто бачили як некомфортно дітворі грати на цьому полі: м`яч постійно котився на проїжджу частину, діти падали на непристосоване так зване футбольне поле, яке покрите гравієм, збивали собі коліна і травмувалися. Мікрорайон «Північний» один із найбільш густозаселених. Дітей тут чи ненайбільше, а проводити активно свій відпочинок їм немає де. Тому ми вирішили таким заходом звернути увагу міської влади на необхідність побудови штучного футбольного поля саме тут. І перший крок до мрії дітей ми вже зробили – подарували дві футбольні сітки. Адже, попередні і сітками важко було назвати, вони були повністю пошкоджені і не придатні для користування. Сподіваємося, що такий крок змусить владу Рівного діяти!» – розповів ативіст ГО «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Аліксійчук.

Перший кубок Північного пройшов весело, жваво та емоційно. Тому громадські активісти «Об’єднання Самопомочі» планують і надалі проводити дворові турніри й в інших районах Рівного.

«Хочемо щоб такі змагання не були однаразовими – і плануємо їх проведення у кожному мікрорайоні Рівного. Адже це не просто гра у футбол, а хороша можливість об’єднати молодь міста для здорового та активного відпочинку. Ми є пусковим механізмом, показуємо дітям можливість, а в подальшому вони повинні брати ініціативу на себе», – поділився планами на майбутнє активіст ГО «Об’єднання «Самопоміч» і головний організатор турніру Віктор Радовенчик.

18739969_1964568540445126_8114744450485276781_n 18670748_1964694693765844_2339045659683925521_n IMG_8617 IMG_8625 IMG_8633 IMG_8651 IMG_8655 IMG_8663 IMG_8669 IMG_8682 IMG_8693 IMG_8695 IMG_8700 IMG_8707 IMG_8713 IMG_8722 IMG_8727 IMG_8728 IMG_8734 IMG_8746 IMG_8754 IMG_8755 IMG_8759 IMG_8760 IMG_8790 IMG_8791 IMG_8883 IMG_8909 IMG_8917 IMG_8928 IMG_8940 IMG_8966 IMG_8995 Бронзу отримали гравці команди Переможці Взяти участь у змаганнях зголосилися шість команд, що складалися з дітей віком від 10 до 14 років головне Громадська організація Обєднання Самопоміч подарувала для юних футболістів мікрорайону Північний нову футбольну сітку Громадські активісти «Об’єднання Самопомочі» планують і надалі проводити дворові турніри з футболу й в інших районах Рівного Друге місце посіла команда Ракета Подивитися на гру команд зібралися вболівальники з усього мікрорайону У футбольному турнірі перемогу здобула команда Алмаз