Новини

Всі новини
2018-08-31

Що цікавить мешканців ОТГ? Результати дослідження думки жителів Демидівської ОТГ

Нещодавно фахівці рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» оприлюднили результати опитування мешканців Демидівської об’єднаної територіальної громади. Метою дослідження було визначити проблеми безпеки в громаді, а також дізнатися рівень зацікавленості місцевого населення щодо участі в процесах їх вирішення.

 

Як показали результати дослідження, 55 % мешканців громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, проте є певні приводи для тривоги. Водночас 12 % вважають ситуацію загалом несприятливою. Ще 1 % – критичною, кризовою.

52 % переконані, що однією з найбільш важливих  проблем громади є міграція населення та зменшення народжуваності, зокрема відтік молоді й кваліфікованих кадрів. 49 % назвали недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати.

На думку Василя Бурця, депутата Демидівської ОТГ від «Об’єднання «Самопоміч», одне з найбільш  проблемних питань у Демидівській ОТГ – накопичення побутових відходів у невстановлених місцях та низький рівень організації систематичного збору сміття. Виправити цю ситуацію, на думку депутата, можна завдяки збільшенню кількості техніки зі збору сміття.
Натомість 17 % мешканців непокояться з приводу занедбаних будинків, покинутих складів, зокрема безхазяйного майна, підтоплення водою, зникнення кришок каналізаційних люків, стану безпеки на водних об’єктах, аварійного стану дерев.

Лише 9 % опитаних вказали на проблеми з доступом людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів, по 8 % згадали про злочинність і правопорушення  та проблему доступу до енергоресурсів. І лише 5 % стурбовані станом пожежної безпеки.

Цікаві думки опитаних і у посферному розрізі. Зокрема, поганий стан дорожнього покриття та ДТП на території села з травмуванням людей, а також нелегальна торгівля алкоголем  – найважливіші проблеми у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ, занедбані будівлі та споруди, які ваблять до себе дітей, – у сфері екологічної й техногенної безпеки; нестача безпечно облаштованих місць масового відпочинку і випадки захворювання диких і домашніх тварин на сказ та інші небезпечні хвороби – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; поганий стан мереж водопостачання, надто віддалене розташування виробництв і зниження рівня ґрунтових вод, зникнення води в колодязях – у сфері продовольчої безпеки; нестача альтернативних джерел енергопостачання – у сфері енергетичної безпеки; брак доступу до альтернативної інформації (один телеканал та ін.) – у сфері військової та інформаційної безпеки; зменшення кількості робочих місць, міграція людей (на заробітки чи на постійне проживання закордон/місто), відтік молоді та кваліфікованих працівників – у сфері соціально-демографічної безпеки.

Перш за все, на думку опитаних мешканців Демидівської ОТГ, вкрай потрібно відремонтувати дороги, ліквідувати стихійні сміттєзвалища та створити нові робочі місця. Як зазначає Василь Бурець, Демидівська ОТГ своїм рішенням ухвалила План утримання і реконструкції комунальних доріг, яким визначено  перелік шляхів, що мають бути відремонтовані у 2018 році.
Стосовно готовності самих мешканців громади долучитися до вирішення безпекових проблем, то 59 % респондентів упевнені, що братимуть, або найімовірніше братимуть, участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 26 % – не визначилися з цього приводу і лише 3 % не готові долучатися до подібних заходів.

Щодо інформування жителів ОТГ, то 33 % опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також про те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Ще 34 % – що недостатньо, а 33 % – не змогли відповісти.

Натомість 59 % опитаних мешканців хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також про заходи, яких вживають для їх усунення чи мінімізації, через місцеві газети. Ще 25 % – через розміщення інформації на дошках оголошень, а 16 % – через інформаційні буклети.

На думку депутата «Самопомочі», для більшого доступу людей до інформаційних ресурсів потрібно провести до всіх населених пунктів ОТГ інтернет.

 

За матеріалами cvu.com.ua