Новини

Всі новини
2018-08-31

У Клесівській громаді хочуть нелегально видобувати бурштин із території заводу

Питання видобутку сонячного каменю особливо актуальне для нашого регіону. По-перше, ця діяльність незаконна, що створює постійні сутички старателів із правоохоронними органами та веде до погіршення криміногенної ситуації в регіоні. По-друге, такий видобуток шкодить довкіллю – підмивання ґрунту створює неабиякі проблеми для і так болотистої місцевості.

 

Копають бурштин… на заводі!

 

Завод ВП «Клесівське кар’єроуправління» УПП УЗ, що в селищі Пугач, нещодавно знову привернув до себе увагу громадськості. Хоча проблеми з життєдіяльністю заводу існують уже не один рік. Про це свідчить навіть те, що за останні 4 роки змінилося п’ять директорів.

От і цього року в березні знову з управління з Києва прислали чергову «заміну», хоча попередній директор, за свідченнями працівників і бухгалтерії, показав непогану динаміку розвитку заводу. Відтак колектив заводу вийшов на захист тодішнього керівника і не пустив нового! Але приводом до цього була підозра, що нове керівництво хоче перекопати територію заводу, щоб видобувати бурштин, а це, своєю чергою, паралізує роботу підприємства! А старий директор не погоджувався на таку аферу, тому потрібно було його замінити.

В березні активісти з місцевими депутатами завадили зміні керівника, але в квітні все ж таки цього уникнути не вдалося. Новим керівником став колишній керівник Макіївської виправної колонії Денис Голобородько.

На мітингу в березні Андрій Пехотін, депутат Клесівської ради, активіст «Об’єднання «Самопоміч» поставив представнику з Києва пряме запитання: чи будуть видобувати бурштин на території заводу, чи ні. Відповідь була однозначна: ні!

Але не минуло і трьох місяців, як кілька працівників заводу зафіксували факт видобутку бурштину просто біля горного цеху на території заводу, ще й заводською технікою!

 

Опір громади

 

Один зі свідків цієї події Володимир Гавка (учасник бойових дій у зоні АТО) зупинив цю незаконну діяльність, зафіксував усе на відео і зателефонував голові спілки ветеранів АТО Володимирові Супрунцю і Андрію Пехотіну. Також викликали поліцію, яка зафіксувала факт злочину, арештувала техніку і відкрила кримінальні провадження.

26 липня біля контори заводу РПЗ-43 в селищі Пугач відбулася попереджувальна акція, покликана запобігти закриттю чергового заводу з видобутку гранітного щебеню. Нагадаємо, передувало цій акції те, що на свято Івана Купала на території заводу заводським екскаватором було налаштовано видобуток бурштину-сирцю. За два дні було перекопано близько 25 соток території. Протиправні дії припинили працівники цього заводу, вони викликали поліцію і відзняли все на мобільний телефон. До місця інциденту прибув також один із керівників заводу. До речі, саме цей керівник був представлений навесні цього року, коли також відбувалась акція проти зміни керівника.

 

Замість заводу – нелегальний видобуток

 

Працівники заводу та інші небайдужі мешканці вважають, що це зроблено для того, аби довести до банкрутства підприємство, порізати лінію на брухт (як було зроблено з лінією РПЗ в Клесові), перекопати територію для видобутку бурштину і ВСЕ!!! Зі слів працівників, зі складу заводу вже вивезено 60 тонн металобрухту, знято нові насоси для відкачування води. Готову продукцію, видобуту за попереднього керівника, відвантажують за сірими схемами, що дозволяє не платити податки до бюджету та зарплату працівникам. До речі, за словами активіста, подейкують, що теперішній керівник уже «розвалив» подібний завод.

На дійство також завітали небайдужі та активні депутати, які брали в ньому активну участь. На акції оголосили вимоги до керівництва заводу та Укрзалізниці. Зокрема, відреагувати на систематичну і несанкціоновану діяльність заводу, а саме незаконний видобуток бурштину на території заводу заводською технікою; запобігти руйнуванню і розкраданню державного майна, що є на балансі підприємства; роз’яснити ситуацію щодо вивезеного металобрухту, близько 60 тонн, із території заводу. Ці вимоги надіслали поштою до Києва.

Після відповіді з Києва або ігнорування вимог активісти планують провести наступну акцію.