Новини

Всі новини
2018-12-01

Вирішуємо конкретні проблеми містян

Відомий рівненський громадський діяч, депутат Рівненської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч», директор одного з провідних підприємств Рівного ТОВ «Рівень» Маріян Года є людиною на Рівненщині відомою та шанованою. Під його керівництвом Рівненський пивзавод став одним з найбільших та потужних підприємств своєї галузі. Продукція ТОВ «Рівень» користується стабільним попитом не тільки на Рівненщині. Ми вирішили дізнатися, чому така зайнята людина, як Маріян Года, займається й громадсько-політичною діяльністю та чому він обрав саме «Об’єднання «Самопоміч».

– Чому ви вирішили долучитися до команди «Об’єднання «Самопоміч»?

– Я вже немолода людина і багато чого бачив у своєму житті. Дуже добре пам’ятаю, як у серпні 1991 року, відразу після проголошення незалежності України,  керівники різних рівнів, які ще учора були полум’яними комуністами та прибічниками радянської імперії, стали патріотами України. На жаль, двадцять сім років тому національно-патріотична еліта не скористалася можливостями, які самі йшли їй до рук. При владі залишилися фактично ті самі сили, що й були раніше. Корупція та некомпетентність влади – саме звідти. Таким чином, національна еліта була відсторонена від влади і тихо-мирно почала відходити від активної політичної діяльності. Різкого покращення якості життя, на яке чекали громадяни України після набуття незалежності, не сталося, економіка стала працювати гірше, великі промислові підприємства – занепадати, а мільйони наших співгромадян були змушені податися на заробітки в інші країни. Я запитую себе, що потрібно зробити для того, щоб поміняти ситуацію. Держава – це як підприємство – якщо неефективно працює завод, то потрібно змінювати насамперед його менеджмент. Так і в громадсько-політичному житті. Потрібні принципово інші політичні сили, без радянсько-олігархічного присмаку. Тому, коли я в 2015 році ухвалив для себе рішення йти на вибори, то прийняв пропозицію «Об’єднання «Самопоміч».  

Чим відрізняється робота в міській раді від «великої політики»?

–За роки своєї роботи в нашій міській раді попереднього скликання я пересвідчився, що праця органів місцевого самоврядування є абсолютно не політична. Ми вирішуємо конкретні проблеми наших містян. В останні роки на місцевий рівень влади «зіпхнули» ще й багато видатків, які раніше фінансували з державного бюджету – медицина, профтехосвіта…  За таких умов наше завдання, як місцевих депутатів – розпоряджатися нашими можливостями так, щоб забезпечити елементарну життєдіяльність міста. Це наша функція

Які проблеми найчастіше турбують рівнян?

– Левова частка їх стосується комунальної сфери. Якщо із вивозом сміття, водопостачанням та каналізацією у Рівному ситуація в цілому непогана, то проблема утримання житлового фонду стоїть надзвичайно гостро. Це і ремонт дахів, утеплення будинків, внутрішньобудинковий ремонт, стан під’їздів та підвалів, облаштування прибудинкових територій. Всі ці проблеми дуже складно вирішуються. Не всі містяни розуміють, що допомоги від держави на вирішення комунальних проблем чекати марно. Потрібно об’єднуватися і створювати організації співвласників. Дуже важливо максимально використовувати можливості різних програм спільного фінансування проектів. Наприклад, для того, аби менше платити за тепло, потрібно встановити в будинку лічильник тепла. Для цього потрібно мешканцям об’єднатися в організацію, грамотно підготувати документи для того, аби за допомогою однієї з програм максимально здешевити встановлення лічильника і після цього платити за реально спожите тепло. Тобто, без самоорганізації проблем українців не вирішити.

– Окремою темою є соціальна відповідальність українського бізнесу. Як Ви оцінюєте ситуацію з розвитком підприємництва в Україні?

– На жаль, дуже багато в нас прикладів, коли підприємці не просто не платять податки, а й ще хизуються, що їм вдається дурити державу. Необхідно створити сильну економіку і, головне, національну. Це єдиний варіант підвищити соціальні стандарти, освіту, медицину… Україна катастрофічно потребує обігових коштів. Маємо абсолютну неврегульованість внутрішніх проблем, які можна було б вирішити за рахунок західних інвестицій. Проте ніхто не вкладатиме їх у країну, яка не справляє враження надійного партнера. Я розумію, що в цьому є і провина нашої правлячої верхівки, яка не вміє чи не хоче ефективно витрачати бюджетні гроші. Але ж ми, українці, повинні розуміти, що наша сила в згуртованості і в допомозі одне одному. Тобто потрібно так змінити владу, щоб усі люди були впевненні – що вона буде чесною, а їх обов’язок –бути чесними до своєї Української держави.

Дуже давно українські селяни об’єднувались в кооперативи, аби допомогти один одному. Це був наш український шлях розвитку і ми повинні його відродити. На жаль, про нього сьогодні мало говорять, але саме допомога  українців один одному дасть можливість не просити грошей за кордоном, а власними ресурсами, вмінням та навичками розвивати свою державу. Якщо ти вмієш заробляти кошти – створи підприємство на батьківщині, дай роботу та гідну заробітну плату своєму співвітчизнику, щоб він не був змушений їхати за кордон. Якщо ти депутат міської ради, то потрібно працювати над тим, щоб ефективно витрачалися кошти з місцевого бюджету, якщо ж– чиновник, то твоя місія – працювати над розвитком твого міста, а не робити вигляд.

Що Ви можете сказати про роботу «Об’єднання «Самопоміч»у Рівному?

– Наша команда ще молода. До Рівненської міської ради пройшло  6 депутатів, яким рівняни довірили представляти свої інтереси. Ось уже 3 роки ми робимо все можливе, аби вирішити проблеми мешканців нашого міста. Допомагають нам у цьому і активісти «Самопомочі», які є експертами з певних питань, вони консультують нас, активно обговорюють усі проблемні питання та допомагають знайти шляхи їх вирішення, окрім того, проводять акції соціального спрямування. Ми завжди раді «новому обличчю» у нашій команді, адже збільшення кількості прихильників показує, що ми рухаємось у правильному напрямку.