Новини

Всі новини
2018-07-11

Як підтвердити сільський коефіцієнт, коли фактичний термін реєстрації вступника в селі більш як 2 роки, однак у реєстрі це не відображено

Вже завтра стартує вступна кампанія 2018 року. Випускники тільки встигли відійти від складання ЗНО (особливо «цікавим» виявився тест з іноземної (англійської) мови) і тут новий паперовий «бам» на їхні голови.

Рейтингові списки вступників, які вступають на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, із зазначенням рекомендованих до зарахування формуються на основі конкурсного бала та оприлюднюються не пізніше 1 серпня.

Цьогоріч конкурсний бал для відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється з урахуванням регіонального, галузевого, територіального та першочергового коефіцієнтів.

Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій вищих навчальних закладів у місті Києві, 1,04 – Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в інших випадках;

Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, та 1,00 в інших випадках;

Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»), та 1,00 в інших випадках;

Першочерговий коефіцієнт (ПЧК) дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів (відповідно до пункту 7 розділу І Умов прийому), та 1,00 в інших випадках.

Тобто кожен, хто хоче отримати додаткові бали має побігати та зібрати усі необхідні документи для підтвердження певного статусу.

Зокрема сільський коефіцієнт враховується за умови надання Довідки про реєстрацію місця проживання особи. Така довідка видається на підставі  даних Реєстру територіальних громад, який працює відносно недавно та не містить усю необхідну інформацію. Тож абітурієнти стикаються з ситуацією коли фактично вони зареєстровані і проживають у сільській місцевості усе життя, однак не можуть цього підтвердити.

5 липня МОН України надало офіційне роз’яснення щодо сільського коефіцієнту (Лист МОН № 1/9-425 від 05.07.2018 р.) . Так, приймальним комісіям надали право враховувати і інші документи, що підтверджують реєстрацію вступника у селі, зокрема:

  • витяг з будинкової (домової) книги,
  • довідка з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Державної міграційної служби з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків (у разі зазначення в цій картці відомостей про дитину та надання копії свідоцтва про народження) тощо.

Варто зазначити, що ці документи мають бути завантажені до електронного кабінету абітурієнта одним файлом разом із Довідкою про реєстрацію місця проживання.

Тож, шановні батьки та абітурієнти, не проґавте шанс отримати додаткові бали. Маєте ще трішки часу, щоб отримати додаткове підтвердження реєстрації своїх дітей у сільській місцевості.

P.S. Сільський коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.