Новини

Всі новини
2019-02-20

Яких нам реформ ще не вистачає?

Напишу про першу з них – децентралізація – набридли  усі ці держадміністрації. Органи, котрі виконують функції статистів та головних розпорядників місцевих бюджетів – ці кошти платників податків, а отже і розподілятися мають ними, у т.ч. через своїх deputy (заступника/депутата). Отож, де дійсна реформа децентралізації? Це виконкоми рад, префектури, де вони, га??

Реальна влада зосереджена на президентській вертикалі. Окрім тотальної централізації (за виключенням трохи більших повноважень у ОТГ), маємо дивні створіння, типу райдержадміністрацій. Є навіть райони, де створена ОТГ, яка займає площу 3/4 району (наприклад, Білокуракинському, на Луганщині), а є такі (наприклад, Демидівська, на Рівненщині) – що вже і більше одного району.

Хто має годувати усі цієї утворення?! Правильно, платники податків. Ці ОДА, РДА – типові паразити, які висмоктують кров та енергію суспільства і не дозволяють місцевим громадам оперативно й ефективно та вирішувати питання соціально-економічного розвитку.

Але, президенту Порошенко такий хід справ до вподоби: поруч з адміністраціями, АП, силовим блоком та ГПУ, судами та своїм прем’єром, він – справжній диктатор. Він може впливати на будь-які процеси та досягати неймовірного адміністративного впливу.

І це – виключна компетенція Президента, його вертикаль та армія «відданих псів» системи. Власне, яку, нібито, він і хоче зруйнувати. Нібито, вона – судячи з роликів на ТБ та бордах – вже зруйнована. Нібито, ми йдемо своїм шляхом, але яким?..

Ця реформа – виключно відповідальність президента. Вона не відбулася, пане Порошенко.

Пане Президенте, нам її не вистачає. Як і багато інших реформ.

Юрій Трачук, керуючий справами Виконавчого комітету Рівненської обласної організації Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»