Новини

Всі новини
2018-08-31

Зміна посвідчень «чорнобильцям»

Кому і як будуть замінювати старі посвідчення на нові

Кабінет Міністрів ухвалив Рішення про затвердження нових зразків посвідчень, що видаються особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цим положенням передбачено, що до 1 січня 2019 р. проведуть заміну посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків таких посвідок для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складенні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт та осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Такі посвідки видає уповноважений орган за місцем проживання (реєстрації) особи, Управління соціального захисту населення. Нині створюються комісії, які будуть реалізовувати це положення та здійснювати заміну посвідчень.

Рішення про видання або відмову у виданні посвідчення ухвалюватимуть у місячний строк із дня надходження потрібних документів до уповноважених органів.

Крім того, затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, у яких передбачено розмежування за категоріями «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» і «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, віднесеним до категорії 1, видаються посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році» (категорія 1) серії А синього кольору.

Відтепер особам з інвалідністю з числа учасників, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, віднесеним до категорії 1, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з відповідною аварією, випробуванням або військовим навчанням, складанням ядерних зарядів та проведенням на них регламентних робіт, а також хворим на променеву хворобу внаслідок участі у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, видаються посвідчення «Учасник ліквідації ядерних аварій» (категорія 1) серії Я синього кольору.

А особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1) серії Б синього кольору.

Особам з інвалідністю видаються посвідчення категорії 1 із зазначенням групи інвалідності та строку, на який встановлено інвалідність.

У разі встановлення групи інвалідності довічно на правій внутрішній стороні посвідчення робиться запис «Безстроково».

Відтепер Ви повідомлені, тож оформіть новий зразок документів завчасно!

Додаткові запитання Ви можете поставити нашим юристам за телефоном 460-450 або за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 4-а/6-а.